Česká Miss 2017 - Tábor Women for Women o. p. s.

4.9.2017

Přítomnost a pomoc dívek při každodenním programu vlila optimismus do žil nejen všem přítomným maminkám, ale hlavně jejich ratolestem, které zatím mají celý život před sebou. Ty se dozvěděly, jak krásné může být, když jde někdo za svým snem.

 

Tábor Women for Women, který se konal v Jižních Čechách, se od těch klasických táborů liší v tom, že na tábor nejedou pouze děti, ale také jejich maminky. „Program je určen ženám s dětmi, které se dostaly do psychicky, ekonomicky a sociálně složité situace, ale snaží se s naší pomoci aktivně z této situace dostat,“ popsala organizátorka a provozní ředitelka Renata Ouředníková ze společnosti Women for Women.

Je to krásný pocit, říká finalistka Hirtová

Náplň dne dětí a jejich matek se však výrazně lišil. Zatímco maminky si dopoledne užívaly svůj vlastní program, který zahrnoval například relaxační terapii, děti se účastnily táborových radovánek, tak jak je mnozí známe z dětských let. S jedinou výjimkou, v jejich týmech se o ně kromě klasických oddílových vedoucích staraly také finalistky České Miss. Ty se účastnily celodenního programu, včetně povinného budíčku a zumba rozcvičky nebo večerního táboráku.

Výpomoc a přístup finalistek si pochvalovaly nejen děti, ale i samotné maminky. „Přítomnost dívek byla velice příjemná. Vždy, když jsem potřebovala, tak mi byly k ruce. Jsem ráda, že jsem je mohla osobně poznat,“ uvedla jedna z maminek. 

Vzhledem k tomu, že celotáborová hra byla inspirována Piráty z Karibiku, vyzkoušely si krásky také velmi zajímavé dovednosti, včetně vázání lodních uzlů nebo chůze po laně a některým to šlo až překvapivě dobře.

A jak hodnotily tento pobyt samotné finalistky? „I když to bylo místy hodně náročné, tahle únava je jedna z nejpříjemnějších. Jakmile vidíte spokojené děti při společných hrách, a hlavně to, jak spolupracují v týmech, je to zkrátka krásný pocit. Mile mě překvapilo, jak rychle si na sebe děti zvykly a vytvořily silné pouto,“ zhodnotila spolupráci finalistka České Miss Silvie Hirtová.

Podle finalistky Moniky Vrágové kemp skvěle fungoval nejen, co se týká organizace, ale také kolektivu lidí, kteří se zde sešli. „Pobyt jsem si moc užila. Maminky s dětmi byly moc milé. Když jsme hrály různé táborové hry, byla jsem mile překvapena, jak spolu umí všichni spolupracovat. Jde vidět, že v organizaci mají skvělé zázemí a jsou jeden velký tým. Díky tomuto pobytu se mi zase potvrdilo, že rodina je základ, a jak je moc důležité žít ve fungující rodině.“ 


Česká Miss 2017 - Tábor Women for Women o. p. s.

womenforwomen > O nás > Aktuality > Česká Miss 2017 - Tábor Women for Women o. p. s.

 

Připojte se k nám
Zadejte svůj e-mail - budeme Vám posílat náš Zpravodaj

NAŠI PARTNEŘI