Křest knihy Jak přežít první (k)rok

2.2.2017

Slavnostní křest nové knihy: JAK PŘEŽÍT PRVNÍ (K)ROK. Praktický průvodce nejrizikovějším obdobím samoživitelství.

U příležitosti vydání nové knihy s názvem JAK PŘEŽÍT PRVNÍ (K)ROK - praktický průvodce nejrizikovějším obdobím samoživitelství, vydávané nakladatelstvím Práh pro obecně prospěšnou společnost WOMEN FOR WOMEN, která přípravu a vydání knihy iniciovala a financovala, se 16. dubna 2015 v kavárně Paláce knih Luxor uskutečnil její slavnostní křest.

Knihu, o které autoři říkají, že je to terapeutická práce v knižní podobě, pokřtili její kmotři - podnikatelka, filantropka a ředitelka společnosti WOMEN FOR WOMEN, Ivana Tykač a známý římsko-katolický farář Zbigniew Czendlik.

Do diskuse o knize a fenoménu samoživitelství se dále zapojili - autorka knižní podoby příběhů 7 skutečných žen Daniela Brůhová, Jana Skopová, manažerka charitativních projektů manželů Tykačových a vydavatel Martin Vopěnka. Křtem provázela Hana Heřmánková a ukázky z knihy četla Veronika Freimanová.

Knihu podle diskutujících nejlépe vystihují slova iniciátorky jejího vydání Ivany Tykač: „Je jako lékárnička. Nikdy nevíte, kdy ji budete potřebovat.” Publikace je ojedinělým počinem nejen svým tématem, protože samoživitelství je v knižní produkci stále ještě opomíjenou popelkou, ale především svou formou, protože kombinuje beletristický přístup a praktického průvodce problematikou. Lidé si zpravidla roli sólorodiče nevybírají dobrovolně, pro většinu je to krok vynucený neudržitelností vztahu a člověk (v drtivé 90% většině žena) se ocitá na naprosto neznámé půdě. Kniha má ambici být pomocníkem právě ve chvíli, kdy člověk udělá onen první krok do neznáma.

Jádrem knihy je 7 modelových případů zpracovaných podle reálných příběhů 7 žen, které se s dětmi ocitly ve složité životní situaci. Klíčové momenty jednotlivých příběhů, na které lze zároveň poukázat jako na typické, jsou okomentovány odborníky z různých oborů (psycholog, psychoterapeut, právník, finanční poradce, sociolog apod.), včetně rad a tipů, jak se s danou situací vypořádat. Na závěr je pak uveden výběr důležitých a užitečných kontaktů, které se mohou v krizové situaci hodit.

A přestože je kniha v prvé řadě určena jako pomoc v těžké situaci, jak na závěr popřála knize Ivana Tykač, má velký význam i z preventivního hlediska:” Přestože vím, že je to spíše zbožné přání, ale přála bych knize, aby ji čtenáři četli daleko více z preventivních důvodů než z akutní potřeby řešit svou situaci.”

7f3vlwnmn4.jpg

womenforwomen > O nás > Aktuality > Křest knihy Jak přežít první (k)rok

 

Připojte se k nám
Zadejte svůj e-mail - budeme Vám posílat náš Zpravodaj

NAŠI PARTNEŘI